Moja Pasja

 

Wierzę, że fotografia w pewien sposób ukształtowała moje spojrzenie na świat i ludzi. Od kiedy pierwszy raz wziąłem aparat do ręki i zacząłem fotografować, ta pasja pochłonęła mnie bez reszty. Widzę siebie jako „złodzieja światła”, tropiciela, co z czasem stało się niemal obsesją. Staram się postrzegać światło w coraz to bardziej kreatywny sposób. Jak na profesjonalnego fotografa przystało nie ustaję w poszukiwaniach nowych środków wyrazu. To nastawienie spowodowało, że widzę świat mnie otaczający w innym świetle, wyszukując momenty, których inni nie dostrzegają. Zacząłem instynktownie patrzeć na otaczającą rzeczywistość, tak jakbym przez cały czas stał za obiektywem. Podczas pracy staram się dodać zdjęciom artystycznego ducha, nie zapominając przy tym o podstawowych zasadach kompozycji.


Fotografia ślubna wymaga szczególnego podejścia. Jeśli chodzi o mój styl w fotografii ślubnej – trudno go określić w kilku słowach. To mieszanka fotografii reportażowej, artystycznej i fotografii w stylu fashion. To próba uchwycenia osobowości młodej pary, emocji, które są wszechobecne i detali wzruszających i istotnych dla oddania nastroju chwili. Moim celem jest uchwycenie takich momentów, które decydują o dobrym reportażu z przyjęcia czy ceremonii ślubnej. Równocześnie dążę do tego, aby całość była naturalna, nie wymuszona. Ważne jest dla mnie zrozumienie oczekiwań pary młodej. Moim zdaniem jako fotografa ślubnego jest stworzenie obrazu, który będzie jednocześnie dynamiczny, pełny emocji i ujęty w artystycznych ramach.


Czy fotografia ślubna jest prosta? Uważam, że wymaga wiele doświadczenia, skupienia uwagi i perfekcji. Wiemy przecież, że tutaj nie ma miejsca na powtórki. Czy każdy fotograf ślubny jest w stanie sprostać temu zadaniu ? Zapewne nie.


Bardzo lubię uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu jakim jest ceremonia ślubna. Szukam wtedy tych drobnych gestów i spojrzeń, które oddają nastrój, odzwierciedlają uczucia i prawdziwe osobowości nowożeńców, relacje miedzy nimi. Patrzę , słucham, szukam ducha chwili.


Mocno wierzę, że wybór fotografa ślubnego to nie tylko przejrzenie portfolio pod względem warsztatu. Ważna jest historia jaką fotograf ślubny chce opowiedzieć, ciąg zdarzeń nierozerwalnych: przygotowanie do ślubu, pełna podekscytowania postać panny młodej zakładającej suknię, oaza spokoju lub często ukrywane emocje pod maską twardziela w sylwetce pana młodego, potem emocje rodziców podczas błogosławieństwa, wreszcie ceremonia w wymarzonym stylu i eksplozja radości podczas przyjęcia weselnego. Wszystko zapięte na ostatni przysłowiowy guzik. W tym wszystkim fotograf ślubny - świadek wielu wzruszeń, śmiesznych zdarzeń i momentów, które zostają uchwycone dzięki wyjątkowemu spojrzeniu, doświadczeniu i pasji tworzenia.
Fotografia ślubna to nie tylko mój sposób na życie. Te emocje się udzielają i sprawiają, że staram się wychodzić poza ramy i ciągle poszukiwać nowych wyzwań.


Tyle o mnie, o moich przemyśleniach. Powiedziałem wiele, naszkicowałem obraz swojej osoby i tego jak pracuję. Teraz zapraszam do kontaktu ze mną. Nie ma takiego wyzwania, którego bym się nie podjął !


Zapraszam serdecznie
Rafał Dąbrowski

Twój fotograf ślubny ;-)

newsletter