Kto pyta nie błądzi F.A.Q.

 

Jak byś opisał swój styl w fotografii ślubnej?

Moja praca i mój styl po części opisane zostały tutaj (link do Moja pasja) tak jak opisałem w powyższym linku ślub jest eventem na żywo. Zdarzenia następują jedno po drugim, bez przerwy dlatego fotograf ślubny korzystając ze swojego doświadczenia i umiejętności musi uchwycić to co najważniejsze. Preferuję podejście naturalne, staram się nie ingerować w przebieg wydarzeń. Najważniejszym aspektem fotografii ślubnej i wyzwaniem dla mnie jako fotografa ślubnego jest udokumentowanie emocji jakie towarzyszą ceremonii ślubnej przy równoczesnym „byciu niewidzialnym”. Fotograf ślubny to reporter stojący z boku chwytający najważniejsze momenty. Oczywiście są momenty, w których pomagam, takie jak przygotowania do ceremonii. Staram się pokierować tak aby uchwycić detale, istotne momenty. Uważam, że detale w fotografii ślubnej takie jak suknia ślubna, kwiaty, obrączki, tort ślubny są ważne jako część integralna całej dokumentacji. Sposób włączenia detali w fotografię ślubną nadaje całości artystyczny rys.

 

Jakiego sprzętu fotograficznego używasz?

Używam aparatu fotograficznego Nikon D700 z wymiennymi obiektywami wraz z profesjonalnym sprzętem oświetleniowym. Zawsze mam sprzęt zapasowy tak aby móc reagować na nie przewidziane sytuacje. Tworzę kopie zapasowe na wypadek utraty danych.

 

Jak wygląda oferta ślubna i dostępne terminy?

Oferta podstawowa jest w zakładce Oferta. Oczywiście zawsze warto omówić warunki współpracy osobiście dlatego zapraszam na spotkanie ze mną. Zapytania dotyczące dostępnych terminów można wysyłać również mailowo na adres rafal@fusiondesign.pl

Gwarancją rezerwacji terminu jest wpłata zaliczki. Rezerwując obsługę fotograficzną masz pewność, że fotografem ślubnym będę osobiście. Nigdy nie dokonuję podwójnych rezerwacji ani nie wysyłam innych fotografów w zastępstwie. Dlatego zachęcam do kontakt jak najszybciej w celu zarezerwowania terminu.

Pracuję zwykle sam. Jeśli sytuacja tego wymaga współpracuję z asystentem, odpowiedzialnym za oświetlenie i sprzęt. Przykłady moich prac dostępne są na stronie. Jeśli jednak uważasz, że chcesz zobaczyć więcej - bez problemu mogę dosłać przykładowa pełną dokumentację ślubną.

Wiem z doświadczenia, że czasami dodatkowy fotograf jest przydatny. Szczególnie gdy przyjęcie weselne jest bardzo huczne a plan ceremonii bardzo napięty. Wówczas pomaga mi drugi fotograf ślubny, co pozwala uchwycić absolutnie wszystkie ważne momenty i materiał zdjęciowy jest pełniejszy.

 

Co w sytuacji gdy ceremonia ślubna jest oddalona i trzeba dotrzeć w odlegle miejsce?

Na co dzień fotografuje w Warszawie i okolicy. Nie ma najmniejszego problemu z dotarciem w nawet najbardziej oddalony zakątek świata. Zawsze cieszy mnie sytuacja, w której pracuję w innym nie znanym miejscu, mogę odkryć inne detale i zbudować inną atmosferę. W takiej sytuacji do ceny fotografa ślubnego należy doliczyć koszty podróży, które są proste do wyliczenia już na samym początku. W sytuacji gdy lokalizacja zagraniczna ceremonii ślubnej jest szczególnie interesująca, cena podlega szczególnym negocjacjom i można spodziewać się oferty specjalnej. Tak więc jeśli myślisz o ceremonii ślubnej lub sesji zdjęciowej ślubnej w szczególnym miejscu skontaktuj się ze mną a omówimy wszystkie szczegóły. Postaram się stworzyć naprawdę świetną ofertę.

 

Czy są możliwe rabaty na obsługę fotograficzną poza weekendem i poza sezonem ślubnym?

Tak, poza sezonem ślubnym, który przypada na miesiące od kwietnia do października, można spodziewać się oferty specjalnej z rabatem. Podobnie traktuję śluby poza weekendem. Skontaktuj się ze mną - ustalimy wszelkie szczegóły rafal@fusiondesign.pl

 

Na ile wcześniej należy dokonać rezerwacji?

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Klienci przysyłają zapytania praktycznie przez cały czas. Uczestniczę w tragach ślubnych gdzie rezerwacji zwykle jest bardzo dużo. Rozsądnym rozwiązaniem jest dokonanie rezerwacji z rocznym wyprzedzeniem, szczególnie, jeśli chodzi o soboty w miesiącach letnich. Czasami wystarczy 3-6 miesięcy wcześniej. Trudno jest mi na prawdę odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że zasada „im wcześniej tym lepiej” najlepiej w tym wypadku się sprawdzi. Po prostu skontaktuj się ze mną.

 

Ile zdjęć otrzymamy? Czy nadają się do wydruku?

Ilość fotografii wykonanych podczas przygotowań ślubnych, ceremonii i wesela uzależniona jest od wielu czynników. W dużej mierze zależy od czasu jaki spędzamy razem. Moim celem jest dostarczenie pięknych zdjęć, które opowiedzą pewną historię z detalami. Wybieram zwykle od 100 do 300 zdjęć, takich które moim zdaniem są najlepsze pod względem technicznym i artystycznym. Wybrane zdjęcia, po profesjonalnej obróbce, przekazuję w formie plików przygotowanych do druku, o odpowiednich parametrach technicznych. Podczas całego wydarzenia wykonuję około 1 tys- 2 tys ujęć. Na życzenie mogę oczywiście przekazać cały surowy materiał.

 

Jak długo musimy poczekać na efekty pracy fotografa ślubnego?

Zwykle przygotowanie reportażu do oddania zajmuje 2 do 4 tygodni. Kiedy zdjęcia są gotowe spotykamy się i przekazuję materiał na usb lub na płycie dvd. Pliki można ściągnąć również poprzez przysłany przeze mnie link do galerii dostępny po wpisaniu indywidualnego hasła.

 

Czy w ofercie są również albumy drukowane?

Tak, pakiet fotografii ślubnej może zawierać również albumy. Ich wygląd i zakres stron mogą być bardzo różne. Mam kilka wzorów do przedstawienia podczas spotkania.

 

Zachęcam do kontaktu – pytajcie proszę o wszystko co Was interesuje.

Rafał Dąbrowski

Fotograf ślubny

newsletter